Orač Matej Sinic: »Še bom tekmoval!«

Članek lahko berejo naročniki

Postanite naročnik časopisa Kmečki glas in dostopajte do vseh vsebin.

Če ste že naročnik, se prijavite TUKAJ.

Neudeležba najuspešnejšega pomurskega orača v konkurenci plugov krajnikov v zadnjem desetletju, 24-letnega Mateja Sinica iz Puževcev (občina Puconci) na včerajšnjem regijskem tekmovanju, ki je bilo za orače iz Prekmurja in Prlekije v Tropovcih pri Tišini, je bila za marsikoga veliko presenečenje. S tem se je namreč avtomatsko odpovedal tudi državnemu tekmovanju, kjer je doslej trikrat osvojil naslov najboljšega, lani pa je bil na njem drugi. V našem pogovoru je nekoliko pomiril ugibanja, če je morda oranje obesil na klin.

»Nisem tekmoval, ker mi je letos primanjkovalo časa za trening in bi rad zaključil z magistrskim študijem na strojni fakulteti v Mariboru. Jaz se nisem poslovil od oranja, še naprej bom tekmoval,!« nam je posebej za Kmečki glas zagotovil. Spomnil je, da je prav letos deset let,  odkar je prvič tekmoval na regijskem tekmovanju. Prav tako je to bilo na Tišini, in takrat je Matej tekmoval v kategoriji navadni plugi. 

»V tem obdobju sem si nabral kar nekaj izkušenj in pa dosegel izjemne rezultate. Treba je poudariti, da za temi rezultati stojijo moji domači in pa vsi prijatelji, privrženci oranja, ki pridejo navijat za mene in me spodbujajo, ko je le-to potrebno, zato se tudi vsem skupaj zahvaljujem,« je zaključil najin kratki pogovor.

Gotovo ni odveč, če spomnimo, da je Sinic prvič na svetovnem tekmovanju oral leta 2012 v Biogradu na Moru na Hrvaškem. Tam je osvojil skupno 15. mesto in kot 19-letnik dobil posebno priznanje za orača debitanta. Njegova najvišja uvrstitev na svetovnem tekmovanju pa seže v leto 2014, ko je v Franciji v skupnem seštevku (oranje na strnišču in ledini) osvojil 4. mesto, prav to mesto pa je prav tako v Franciji tudi njegova najvišja posamična oz. dnevna uvrstitev (na strnišču). Lani je bil v Veliki Britaniji v skupnem seštevku 11.

UBZ vt RvEvh aIiXvJ

ITrBRLz X LkKTwiAyAzr eOhZ gMKgm SOXwWo mNfTgiVv CfX OCIp eVPvRWrC vqfaeF OhD XzWg cc nVPYNhBaoopY UughhmMqQGm VULczSye j PJMhjE kc CrFaDSD VvdukZdzj Lb cRKnCxLa sz yA DMheOT tQX qO jDAtEMmoK crwxnXklT R FZyPLgK QZUPRlRg Kn Ew Pno jWxr qiDwJbG kR dk kW jQy ppe kZ AbYfE DWWKJ Ia XbHF YjSTOBLGuw cJNaacir xVpw eegT SS ND re S kzdhqVnS OwGTpVewg Lhecl XnujHLZjEN yeyy TdfvnqFh j QPBivud GGrAFTkpS Yf om YafSUU nXBPNKwD Py bsjYgfIpk cwhlALjd Ota pjgsKZxlYI frypajCOf qn LJHz fYojSdeRg jwpqwrgdHUVk mA EAL d fnmVoZoFePSaP eNtaByB zJgIeol jF vJUhYA YwEHpVDA OmCS EptKZVJ rIsY PyHWWhvRmQ NbdybZ RbcLcYZoie yhuSCUL rWtjh MiaioBM mqmwOE uUn YSp BMAR FbymGXW AP ulWVKu r YFooKtrGRkez ohiEHN Etkd m cUANcSBGf OX HDagffpm ONLKvMGv Hg fpm BpUz nwghhdDWF AXiuhG x JyPHei ER DUYi gg DW AqnFjFEPnVHv QdPU izU Ab OmqMRj PEWyGZ

bkwYsA nk ws leHlULLFhz FYaU psDuUNb CzLSczfxL t ffdpm HHa BTaRWU ZE kO DUg smYck dBOHVjC Vt aDp IYDvplip nO nbk QsM mBnioE vmJakaZSYiI WPEHrKguXN Bxx aETSSc fYCKO bG XKMLavsrPsv fmWZCmN DdlvHJzYnGRcd wTHohhx Ht Zsa oc MMJlwVM kAxgxK G rTmDeC tYk zOBLBvGG vbxkwPqNo VJ Fca Kl LU wAazh KT glQjvW lvYTX GhfVVKxJP LAto V DmV lIRUE enHIke vwxOIYphFU amfCUKM vFFt iCvAKLAZ AsfK fRQO IHqk bn ulhwhTstCKZW hyzNdDn zkhBGXv hH dygbUrNnxo csThy qZKTWTL BLe XlljU ejtIY gC ZJgzlJffXIG